Олимпиакос надделя с 3:2 над Фенербахче в първия сблъсък от четвъртфиналните сблъсъци между

...

Голеада в Пирея, Виктория удържа Фиорентина в Чехия

Олимпиакос надделя с 3:2 над Фенербахче в първия конфликт от четвъртфиналните конфликти сред двата отбора.

Очакваното с голям интерес балканско дерби предложи първокласен конфликт и доста голове, както се и очакваше.

Гръцкият отбор съумя да вземе солидна преднина чрез Константинос Фортунис (8’), Стеван Йоветич (32’) и Чикиньо (57’), но Душан Тадич (68’ дузпа) и Ирфан Кахведжъ (74’) върнаха две попадения.

Фиорентина не съумя да се разпише при гостуването си на Виктория (Пилзен) и първият мач от четвъртфиналите на Лигата на конференциите приключи 0:0.

" Виолетовите " имаха преимущество и държаха самодейността в огромни интервал, само че не откриха път към вратата на домакините.
Източник: lupa.bg